
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19 mm |
| Width | 15.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 14 V |
| Efficiency | 95 % |
| Output Current-Channel 1 | 3 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 5.5 V |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$10.06936
Ext.Price$10.06936
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.06936 | $10.06936 |
| 10 | $9.53760 | $95.37600 |
| 25 | $9.38713 | $234.67825 |
| 50 | $9.14818 | $457.40900 |
| 100 | $8.91531 | $891.53100 |
| 300 | $8.68837 | $2606.51100 |
| 500 | $8.46723 | $4233.61500 |
